Rodzinny kemping nad Soliną

Nad Solinę jeździłam od dziecka, więc naszym dzieciom również chcieliśmy ją pokazać. Postanowiliśmy spędzić leniwy, rodzinny weekend nad tym jeziorem. W tym celu zdecydowaliśmy się na kemping na Dużej Wyspie. I choć w okolicy jest spora konkurencja, to Centrum Wypoczynkowe WYSPA ENERGETYK, to zdecydowanie dobry wybór na rodzinny kemping nad Soliną.

Wyspa Energetyk

Na wyspę można dostać się promem z Polańczyka, ale w ten weekend poziom wody był tak niski, że przejechaliśmy bezpośrednio po dnie. Wyspa ma powierzchnię 34 ha, a ponieważ kemping nie jest ogrodzony, to można swobodnie poruszać się po całym terenie. Wyznaczonych jest nawet kilka szlaków turystycznych, w tym jeden prowadzący na szczyt wniesienia Łokieć, oraz punkt widokowy. Dzięki temu, można pójść na spacer, właściwie nie opuszczając kempingu.

Na terenie centrum wypoczynkowego znajdują się domki letniskowe, pole namiotowe, restauracja oraz przystań żeglarska. Czytałam opinie, że ośrodek zatrzymał się w latach 70-tych. Cóż, jeśliby wziąć pod uwagę, że domki mają charakterystyczne trójkątne dachy, oraz że jest pomiędzy nimi spora wolna przestrzeń, to owszem, mogę się z tym zgodzić.

Kemping

Jeśli chodzi o same miejsca kempingowe, to wydzielone są 3 strefy zróżnicowane cenowo. Strefa C to duże pole namiotowe położone na łące. Jest najtańsza i nie ma wyznaczonych parceli, co jest plusem, niestety jest cała w słońcu. Strefa A jest zlokalizowana na brzegu jeziora i jest zadrzewiona. Niestety tam są wyznaczone parcele. Strefa B leży gdzieś pomiędzy. W ośrodku trwają obecnie prace nad rozbudową strefy kempingowej o stanowiska 'premium’ wyposażone w przyłącza kanalizacyjne.

Na wyspie są 2 wydzielone plaże, choć przy niskim stanie wody, właściwie jest ich więcej. Woda jest bardzo czysta i ciepła, a dno łagodne i piaszczyste, czyli idealne warunki dla dzieci. Jest też piękna przystań, gdzie można pożyczyć jachty, rowerki wodne czy kajaki. Dla maluchów jest oczywiście duży plac zabaw, a dla starszych siłownia zewnętrzna, huśtawki i boisko plażowe.

Mamy więc wodę, plażę, plac zabaw i piękny widok na słońce, zachodzące nad taflą jeziora. Cóż więcej trzeba na rodzinny kemping nad Soliną?

O naszych innych wyjazdach nad jeziora możesz poczytać w kategorii weekendowe wypady -> jeziora

Powrót na górę