Bez planu

Czy wakacje kamperem to dobry pomysł? Cóż, jeśli kiedyś zastanawialiśmy się czy warto było kupować kampera, to te wakacje zdecydowanie utwierdziły nas w słuszności tej decyzji. 

Dlaczego ten wyjazd był tak udany? Przede wszystkim dlatego, że miał trwać 4 dni a trwał 11. Tak po prostu, bez żadnych planów i formalności (poza mailem o przedłużenie urlopu). Często zdarzało nam się  być na wakacjach, z których bardzo nie chcieliśmy wracać, ale nigdy jeszcze takiej zachcianki nie udało się spełnić. Z powodu samolotu, rezerwacji hotelowej, towarzyszy podróży i innych. A tym razem po prostu pojechaliśmy dalej. I tyle. 

Ale po kolei.

W drodze do Borów Tucholskich

Na nasz pierwszy urlop zaplanowaliśmy Bory Tucholskie. Z Borami jest moim zdaniem tak, jak z Puszczą Białowieską czy innymi zabytkami przyrody w Polsce – każdy słyszał, że ładnie i warto odwiedzić, a i tak jedzie nad morze albo w góry. Na długi weekend sierpniowy zaplanowaliśmy  więc coś pomiędzy. 

Już na weekendowych wyjazdach wypracowaliśmy wygodny dla nas schemat, tj. wyjeżdżamy przed śniadaniem, jedziemy jakieś 3 godziny i robimy godzinną przerwę na śniadanie/ zabawę/ rozprostowanie nóg. Świetne jest to, że nawet jak jest niepogoda lub świeżo po deszczu, to Emi może się pobawić i pochodzić. Tym 3-godzinnym trybem docieramy do celu późnym popołudniem. Z zaskoczeniem stwierdziliśmy,  że znajomi w osobówce mieli podobny czas przejazdu. Z pewnością gdybyśmy ruszyli razem autostradą zostalibyśmy w tyle, ale na dłuższej trasie drogami krajowymi czas był podobny. 

Wakacje kamperem

Ten wpis to część cyklu Bory Tucholskie i Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku. Jeśli interesują Was inne niezwykłe miejsca, które zwiedziliśmy podczas wyjazdu, to zachęcam do przeczytania:
Wakacje kamperem
Kemping w Borach Tucholskich
W Borach Tucholskich znajdziesz najpiękniejsze mchy i wrzosy w Polsce
Dwa jeziora, które koniecznie trzeba zobaczyć w Borach Tucholskich
Co robić na Kaszubach? Wdzydzki Park Krajobrazowy
Przejazdem przez Kaszubski Park Krajobrazowy
Poranek nad morzem
Z powrotem na Kaszubach

Powrót na górę